‘Türkan Hanım ilk tanıştığımız günden itibaren  Kanada da yasam, eğitim hakkında bizi  son derece objektif bicimde yönlendirdi. Yaklaşımlarında ailenin  ve öğrencinin yapısını dikkate aldı,  Kanada da yaşadığı ve ülkeyi yakından tanıdığı için verdiği  bilgiler ve analizler  sağlıklı oldu. İşini titizlikle takip etmesinin yanı sıra, kişisel olarak pozitifliği, nezaketi,  güler yüzü ve  yardımseverliğiyle   bizim için sadece eğitim danışmanı değil bir aile dostu oldu. Ona tüm çalışmalarında sonsuz başarılar dileriz.’
Sevgiler
Lusi & Albert  AdutKanada da Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde master eğitimi gördüğüm 2003-2004 yılında bana gerek kampüs hayatına hızlı bir şekilde uyum sağlamamda yardımcı olduğu için gerekse Kanada’daki eğitim sistemini daha yakından tanımamı sağladığı için sayın Türkan İbiş’e çok teşekkür ederim.
Saygılarımla

Hüseyin Sevim
Öncelikle Fransızca dil okulu ardından Yüksek lisans başvurum sırasında göstermiş olduğun içten, samimi ilgi ve gerek Kanada hakkındaki bilgi ve birikimin gerekse üniversiteye başvuru ve sonraki etaplardaki karşılaştığım sorunlara yaklaşımı ve bilinçli yardımları için çok teşekkür ederim.
Ayşegül Türkücü